Смілянська громада вшанувала пам’ять Валерія Старікова, що загинув захищаючи Україну
Смілянська громада вшанувала пам’ять військового, якій тривалий час вважався зниклим безвісти.
У Смілі відбулася зворушлива церемонія прощання з Валерієм Старіковим, який кілька місяців був у списку зниклих безвісти. Цю сумну новину повідомив міський голова Сміли.
Валерій з’явився на світ 16 грудня 1978 року. Свої перші кроки в навчанні зробив у НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №3-колегіум», а згодом здобув професійну освіту в Смілянському радіотехнікумі (тепер це Смілянський промислово-економічний коледж ЧДТУ).
Після служби в українській армії Валерій працював монтером колії на Одеській залізниці. У 2020 році він переїхав до Києва, де спочатку знайшов роботу на “Укрзалізниці”, а згодом став вантажником у продуктовому магазині.
Реклама
З початком повномасштабного вторгнення російських військ Валерій не залишився осторонь, вирішивши захищати рідну країну. Він одним із перших приєднався до Київського територіального оборонного батальйону, а з 3 червня 2022 року перебував на передових позиціях. На фронті він служив солдатом, стрільцем-помічником гранатометника механізованого відділення в складі механізованої роти Збройних Сил України.
30 листопада 2024 року рідні втратили з ним зв’язок, і тривалі місяці сподівань та молитов попереду. ДНК-експертиза, на жаль, підтвердила загибель Валерія Старікова. Він віддав своє життя за свободу та незалежність України в Покровському районі Донецької області.
Героя поховали на Алеї Слави Загреблянського кладовища, де його пам’ять залишиться в серцях рідних і близьких, а також усіх, хто шанує подвиг захисників нашої Батьківщини. Смілянська громада завжди пам’ятатиме свого героя, який став на захист рідної землі, та вшановуватиме його пам’ять.




