Унікальна операція в Черкасах: кардіохірурги врятували пацієнтку за допомогою стент-графта
Кардіохірурги Черкас успішно провели унікальну операцію, врятувавши пацієнтку завдяки індивідуальному імпланту. В обласному кардіологічному центрі лікарі імплантували стент-графт, спеціально виготовлений за кордоном відповідно до анатомічних параметрів 54-річної жительки Сміли, яка тривалий час страждала на підвищений артеріальний тиск.
У результаті цього у пацієнтки виникла дисекція аорти третього типу — небезпечний стан, при якому тріщина в стінці судини почала розповсюджуватися на артерії шиї, що постачають кров до мозку. Основною загрозою вважалася фатальна кровотеча. Лікарі вирішили провести термінове оперативне втручання з імплантацією стент-графту.
Реклама
Цей медичний виріб мав особливість — вбудований додатковий графт, що замінював одну з уражених судин пацієнтки. Під час операції лікарі виконали не лише стентування аорти, а також відновлення судини, що забезпечує кровопостачання лівої руки. За словами фахівців, така процедура стала першою не тільки в Черкаському обласному кардіологічному центрі, а й у всій Черкаській області.
Після успішного втручання пацієнтка швидко відновилася і вже наступного дня була виписана з лікарні. Операцію провели у співпраці з Богданом Черпаком, кандидатом медичних наук, кардіохірургом Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова.
