Новини

У Черкасах спалахнув конфлікт через установку кіоску на місці клумби: хто правий?

У Черкасах розгорілася цікава ситуація на перехресті вулиць Смілянської та Вернигори: на місці однієї з клумб планують встановити кіоск.

Начальник управління інспектування Черкаської міської ради зазначив, що у підприємця вже є відповідний паспорт прив’язки, виданий департаментом архітектури у квітні 2025 року. Це створило справжній конфлікт інтересів, адже з одного боку, є документи на встановлення кіоску, а з іншого – підприємці, які облаштували територію, також заявляють про свої дозволи.

“Так, дійсно, ми маємо справу з цією конфліктною ситуацією. В одних руках – паспорт прив’язки, в інших – дозволи на благоустрій. Тому зараз активно розбираємося у всіх деталях,” – прокоментував ситуацію Андрій Максюта.

Власник магазину “Огірок” Сергій Соломикін висловив свою точку зору, наголошуючи, що створення клумби було погоджено з головним архітектором міста. Процеси обговорення тривали, зокрема, управління патрульної поліції Черкаської області дало своє «так» на встановлення поруч дорожніх знаків улітку 2024 року.

Реклама

“Якби ми не отримали погодження з міськради, то управління патрульної поліції точно не затвердило б наші рішення. Погодження були отримані у червні 2024 року, а вже восени почалися роботи з облаштування. Тому досить дивно чути, що паспорт прив’язки було видано на порожнє місце, коли насправді там вже працювала клумба,” – підкреслив він.

Сергій також зазначив, що благоустрій території та висадка рослин була здійснена за рахунок підприємців, які працюють поряд. І це враховуючи, що у місті діє мораторій на встановлення МАФів.

Отже, ситуація з кіоском біля клумби в Черкасах залишається досить напруженою, і подальші розслідування та коментарі можуть прояснити, як же розвиватиметься цей конфлікт. Які рішення ухвалить міська рада, і як це вплине на жителів міста, залишаються питаннями, на які чекають відповіді.

By Анатолій Білий

Журналіст

Реклама