У Черкасах протестують проти вирубки лісу: громада захищає “легені міста”
У Черкасах на Лісовій просіці, де у 2023 році вже вирубали гектар лісу для забудови, триває нова хвиля вирубки. На місці події зібралися понад 20 людей. Лідія Бережна, одна з мешканок, розповіла, що вранці почула гуркіт, тож вийшла подивитися на ситуацію. “Прибігаємо сюди, а невідомі люди рубають ліс. І ми, громада, прибула, щоб завадити цьому. Тільки почали зрубувати дерева. Приїхала поліція, ми чекаємо представника. Ми протестуємо. Як можна вирубати цей оазис? Це легені Черкас. Тут навіть козуля бігала, злякалася від звуків”, – зазначила Бережна.
Людмила Данилівна, ще одна учасниця акції, також висловила своє обурення: “Я живу неподалік і почула, що вже почали вирубувати. Це ж зелене насадження треба питати у громади. Я пам’ятаю, як батьки починали тут будувати хату, і тоді не можна було зрубати навіть своє дерево без дозволу. Чому зараз вирубають насадження? Чи немає іншого місця для будівництва? А мер Бондаренко обіцяв, що ті, хто вирубав вночі, муситим висаджувати нові саджанці”.
Реклама
Працівник Олександр, який був на місці, прокоментував, що їх завданням є лише зрізання кущів: “Ми не зрізаємо дерева, це не в наших планах”. Представник забудовника також прибув, щоб поспілкуватися з жителями, але відмовився коментувати ситуацію для журналістів.
Заступник начальника управління інспектування Черкаської міськради Євгеній Моргонюк, який також був на місці, повідомив: “Ми не маємо законних підстав покарати забудовника за вирубку цих дерев. Закон забороняє нам це. Забудовник звернувся до міської ради про дозвіл на будівництво, і комісія порахувала дерева на ділянці. За законом, можна сплатити за вирубані дерева або до введення в експлуатацію будинку”.
