У Черкасах директор культурного закладу фіктивно працевлаштував рок-музикантів для уникнення мобілізації
У Черкасах виявили випадки фіктивного працевлаштування рок-музикантів, яке використовувалося для уникнення мобілізації. Двоє керівників обласного культурно-мистецького закладу організували оформлення чоловіків на посади артистів-вокалістів у музичному лекторії з метою отримання бронювання. З червня 2024 року учасників одного з відомих українських рок-гуртів внесли до штатного розкладу. При цьому вони не виконували своїх трудових обов’язків і не з’являлися на роботі, проте їм нараховували заробітну плату за нібито відпрацьовані години.
Слідство встановило, що чоловіки передали банківські картки, на які надходила зарплата, директору закладу, який, за версією правоохоронців, привласнював ці бюджетні кошти. Судово-економічна експертиза підтвердила, що внаслідок цієї схеми директор незаконно заволодів понад 1,4 мільйона гривень, завдавши значних збитків обласному закладу культури.
Реклама
На даний момент директору та його заступниці повідомили про підозру за частинами 5 статті 191 (привласнення майна в особливо великих розмірах), 2 статті 366 (службове підроблення) та 1 статті 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. У разі доведення вини їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
