Село Мошни відзначило перехід Спасо-Преображенської церкви до ПЦУ: нові можливості для вірян
На Черкащині в селі Мошни Спасо-Преображенська церква завершила перехід до Православної церкви України. Хоча з січня 2024 року храм вже офіційно належить ПЦУ, вірянам не вдавалося зайти до церкви.
Настоятель Спасо-Преображенської церкви отець Василь розповів, що перехід до ПЦУ відбувся 16 листопада. “Я приїхав на молебень і побачив, як люди стоять з обох боків воріт. Зрозумів, що щось не так, і зателефонував у поліцію. Місцеві жителі самоорганізувалися й зайшли на територію”, — повідомив він. Після цього була проведена інвентаризація майна, оскільки ця будівля є державною власністю та історичною пам’яткою. Наразі двері храму відкриті для всіх українців.
Реклама
Отець Василь також зазначив, що він разом із вірянами проводить чергування на території церкви. “Я не можу точно сказати, коли відбудеться служба, оскільки церква перебуває у процесі переходу. Фізично роботи ще багато. Кожен наш крок ми будемо висвітлювати, щоб люди бачили, що відбувається”, — додав він. Також священник планує звернутися до Міністерства культури з відповідними запитами. Наразі московські віряни, разом із їхнім настоятелем Олегом, покинули територію святині.




