Новини

Офіцера на Черкащині судитимуть за жорстоке побиття підлеглих у військовій частині

На Черкащині судитимуть офіцера, який змушував солдатів ставати на коліна та бив своїх підлеглих. Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове слідство стосовно заступника начальника штабу однієї з військових частин. Обвинувальний акт уже відправлено до суду.

За версією слідства, у січні 2026 року, під час ранкового шикування, виник конфлікт між офіцером та п’ятьма військовослужбовцями. На знак покарання офіцер наказав солдатам стати на коліна, а після цього почав їх бити. Він завдавав ударів руками та ногами по голові, обличчю й тулубу, принижуючи підлеглих у присутності інших військовослужбовців.

Реклама

Внаслідок цього побиття троє військових отримали тілесні ушкодження. Один із них має тяжку черепно-мозкову травму з крововиливом та переломами ребер, що створювало загрозу для життя. Інші двоє отримали легкі ушкодження.

Дії офіцера кваліфіковано як перевищення влади військовою службовою особою в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Санкція цієї статті передбачає до 12 років позбавлення волі. Суд ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу — тримання під вартою з можливістю внесення застави.

By Анатолій Білий

Журналіст

Реклама