Новий центр влади в Черкащині: чи зможе він розвантажити Київ?
Ідея створення окремого міста для органів державної влади в Черкаській області, яка б допомогла “розвантажити” Київ, стала темою обговорення у програмі “Тема з Мосейчук”. Політтехнолог Сергій Гайдай зазначив, що ідеальним місцем для такого проекту могли б виявитися поля поруч зі Шполою, де розташований меморіал «Географічний центр України».
Гайдай підкреслив, що це місто повинно мати чітко визначені межі і не перевищувати їх. Чиновники та депутати мали б переїхати до новоствореної адміністративної одиниці, де всі умови проживання мали б бути державними. “Вони повинні мати комфортні квартири, але згодом зобов’язані їх звільнити, адже їхня діяльність повинна бути спрямована на служіння народу,” — заявив експерт.
Реклама
Цікаво, що Гайдай нагадав про історію України, коли столиця змінювалася неодноразово за часів гетьманів, демонструючи таким чином, що історичні трансформації держави можуть повторюватися і в сучасності.
Словом, ідея зведення нового міста для органів державної влади викликала жваву дискусію і, можливо, дала новий поштовх для переосмислення адміністративних структур України. Чи стане це рішучим кроком до ефективнішого управління — покаже час.
