На Черкащині ув’язнили двох паліїв, які підпалювали об’єкти за наказом росіян
На Черкащині двох чоловіків, які підпалювали об’єкти за замовленням російських спеціальних служб, засудили до 15 років ув’язнення.
Затримання фігурантів відбулося восени 2024 року під час оперативної спецоперації. Встановлено, що один з чоловіків є місцевим жителем, а інший — переселенець з Лисичанська. Обидва мали залежність від наркотиків.
Слідство з’ясувало, що чоловіки вийшли на російських кураторів через оголошення у пошуках «легких грошей». За вказівкою з рф, вони знайшли енергообладнання для підпалу та узгодили деталі з замовником. Протягом доби палії знищили релейну шафу неподалік станції Укрзалізниці і два позашляховики ЗСУ. Цей злочин став частиною плану росіян заблокувати рух поїздів та ускладнити логістику Сил оборони.
Під час обшуків у затриманих були вилучені смартфони, які використовувались для координації дій з російським куратором.
Суд визнав обох винними за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема:
Реклама
ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 (диверсія в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб);
ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ);
ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна);
ч. 1 ст. 309 (незаконне виготовлення, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту).




