На Черкащині стартує заборона на вилов риби у зимувальних ямах: що потрібно знати рибалкам?
На Черкащині стартує осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Із 1 листопада у місцевих водоймах набирає чинності заборона на вилов водних біоресурсів у цих зонах, яка триватиме до початку нерестового періоду 2026 року. Основною метою даної ініціативи є охорона риби та забезпечення оптимальних умов її зимівлі.
Територіальні управління Держрибагентства вже видали відповідні накази, які містять переліки та межі зимувальних ям, де вилов риби заборонено. Рибалки матимуть можливість ловити рибу лише поза межами цих зимувальних ям. У цей період дозволяється ловити зимовими вудками та жерлицями всіх типів з льоду, або ж у відсутність льодового покриву – нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами з використанням як штучної, так і природної принади.
Реклама
Важливо зазначити, що кількість гачків на одного рибалку не повинна перевищувати семи одиниць. У період з льодоставу до скресання криги забороняється використання знарядь лову, у яких відстань від цівки до кінчика жала перевищує 10 міліметрів. Протягом усього року також залишається забороненим використання одинарних, з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади.




