Черкаський асфальтобетонний завод під загрозою: міська рада заявила про рейдерство
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив про рейдерське захоплення Черкаського асфальтобетонного заводу. Черкаська міська рада є співвласником цього заводу, володіючи 50% акцій товариства.
17 квітня 2026 року арбітражний керуючий Андрій Зубко, без участі Черкаської міської ради та належного повідомлення Наглядової ради підприємства, органів управління товариства і інших кредиторів, провів збори комітету кредиторів, на яких була присутня лише Державна податкова служба у Черкаській області.
В результаті цього засідання ліквідатору було доручено організувати продаж майна підприємства через електронний аукціон на вебпорталі «Прозорро.Продажі».
Бондаренко повідомив, що умови продажу майна Черкаській міській раді не були направлені, а участь міської ради у прийнятті рішень не була забезпечена, незважаючи на її статус співвласника та кредитора.
Реклама
Відповідно до чинного законодавства, арбітражний керуючий зобов’язаний діяти добросовісно та з урахуванням інтересів усіх сторін. Проте дії ліквідатора викликають серйозні запитання і можуть суперечити інтересам територіальної громади Черкас.
“Черкаська міська рада вже готує скаргу на дії арбітражного керуючого. За ініціативою міського голови планується скликання зборів кредиторів”, – зазначив Бондаренко.
Він також додав, що до керівника Черкаської окружної прокуратури буде направлено звернення для надання правової оцінки ситуації та вжиття відповідних заходів.




