Новини

На Черкащині викрили начальника лісництва, який вимагав гроші у підлеглих

У Черкаській області співробітники Державного бюро розслідувань викрили начальника одного з надлісництв, який вимагав гроші у своїх підлеглих. Цей посадовець став об’єктом підозри за ознаками корупційної діяльності, внаслідок якої його співробітники були змушені сплачувати певний відсоток від заготівлі деревини.

Всі ці події розгорнулися у травні 2025 року, під час службової наради, коли начальник надлісництва відкрито оголосив, що його підлеглі мусять щомісяця віддавати 5% від обсягу заготівлі, помножені на тисячу. Цей «внесок» працівники мали передавати до 15 числа кожного місяця особисто начальнику або його заступнику.

Все ж, один із лісничих відмовився брати участь у цій шахрайській схемі та заявив про корупційні вимоги в ДБР. Завдяки його сміливості, у липні були задокументовані перші факти передачі неправомірної вигоди. У серпні планувалася передача чергової суми — 60 тисяч гривень, проте правоохоронці оперативно затримали начальника надлісництва під час отримання частини «данини» в розмірі 30 тисяч гривень.

Реклама

Під час обшуків, які проводились у кабінетах, домах та автомобілях посадовців, слідчі вилучили чимало доказів їхньої протиправної діяльності.

На сьогодні начальнику надлісництва філії «Центральний лісовий офіс» ДП «Ліси України» пред’явлено підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, яка передбачає серйозні покарання – до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Досудове розслідування продовжується, і слідчі працюють над збором всіх необхідних доказів для остаточного встановлення обставин справи. Зволікання з покаранням корупціонерів вимагає від суспільства рішучих дій, адже корупція — це явище, яке підриває основи нашої країни.

By Марина Шовкопляс

Журналістка

Реклама