Мін’юст вимагає стягнення активів у колишнього мера Черкас, який підтримує агресію рф
Міністерство юстиції України активно веде боротьбу з корупцією та правопорушеннями, і нещодавно звернулося до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) з позовом про стягнення активів Володимира Олійника, колишнього мера Черкас, який обіймав цю посаду з 1994 по 2002 роки, а також був народним депутатом України.
Після Революції гідності, Олійник втік до Росії, де став одним із засновників проросійської організації, що носить назву “Комітет спасіння України”. Ця організація активно займається поширенням російської пропаганди та відкрита підтримка агресії РФ проти України. У 2022 році він незаконно потрапив на тимчасово окуповану територію Київщини, де намагався допомогти в становленні окупаційної влади.
У межах позову Міністерство юстиції вимагає стягнення таких активів Олійника:
Реклама
– шість об’єктів нерухомості у Черкасах;
– один об’єкт нерухомості у Київській області;
– моторне прогулянкове судно;
– частка корпоративних прав у ТОВ «Е.С.П. ТЕХНОЛОГІЇ».
Цей позов подано відповідно до законодавства про санкції щодо осіб, дії яких становлять загрозу національній безпеці. Важливо відзначити, що розгляд справи проходитиме у відкритому судовому засіданні ВАКС, що засвідчує принцип відкритості та прозорості у боротьбі з корупцією.
Таким чином, справа Олійника стає яскравим прикладом того, як Україна реагує на загрози своєму суверенітету й національній безпеці.Очікується, що рішення суду матиме важливе значення для подальшої боротьби з корупцією та відновлення справедливості.
