Черкащанин у 63 роки підписав контракт із ЗСУ і продовжує боротися за країну
У Черкасах 63-річний Сергій Андрущенко з Жашкова, незважаючи на свій вік, підписав контракт із Збройними силами України. Чоловікові незабаром виповниться 64 роки, і, на відміну від багатьох своїх ровесників, які вже мріють про спокійне життя, він обрав шлях воїна. Відверто про своє рішення Сергій говорить: «Так я можу послужити, та й служу. Можу робити і допомогти чим можу. Мені просто подобається те, що я роблю».
Перед війною Сергій працював у автомайстерні, але ще у 2015 році вирішив піти в АТО, де півтора року проходив службу як механік-водій на танку «Булат». Після початку повномасштабної агресії 24 лютого 2022 року Сергій відразу ж відвідав військкомат і вже за два дні почав виконувати бойові завдання під Бахмутом.
Хоча після 60 років чоловік мав законне право на демобілізацію, він не вагаючись підписав контракт після прийняття закону «60+»: «Я йшов на контракт не через переваги. Я йшов, бо хотів просто з хлопцями дослужити, скільки я можу». За роки служби Сергій помітив, як змінився характер війни: «Тоді дронів не було, а зараз все на дронах».
Реклама
Сергій не підтримує гучні заклики до мобілізації, зазначаючи: «У кожної людини є своя голова… Але всі мають знати, що війна – це страшне горе, на війні нелегко». Він намагається залишатися оптимістом, відзначаючи, що «мотивує здоров’я, адже треба захищати свою землю».
На запитання про плани після перемоги Сергій відповідає: «Плани одні – щоб ще здоров’я було. А далі побачимо. Прийдемо додому – роботи вистачає, були б руки».
